Як шукати роботу в ІТ за кордоном: 7 питань, що виникають у світчерів
За рік популярність Djinni зросла, і в рейтингу ефективних каналів пошуку роботи він перемістився на перше місце. Два роки тому його вважали найефективнішим каналом пошуку роботи лише 44% опитаних, і сайт посідав третє місце після LinkedIn та пошуку через знайомих. Популярність LinkedIn теж дещо зросла (з 57% два роки тому до 63% цього року). IT індустрія в Україні пропонує безліч можливостей для програмістів. Великі компанії та стартапи активно розвиваються і навіть зараз, під час війни, наймають людей, зокрема джуніор-розробників. Україна також посідає гідне місце на світовому ринку аутсорсингу та віддаленої роботи.
При цьому не варто сподіватися на високу зарплатню та гарні умови праці. Загалом, це допомогло 18% опитуваних знайти роботу. Перша частина анкети традиційно містила стандартні запитання про фах, досвід та місце роботи. За отриманими даними, 86% респондентів працюють в IT-компаніях. Найчастіше ця причина актуальна для тих, хто вважає, що не може знайти роботу, так як робочих місць просто немає. Досить придбати будь-яку газету відповідної тематики.
На них можна не лише переглядати вакансії, але й розмістити власне резюме. Внутрішньо переміщені особи можуть працевлаштуватися, скориставшись сайтами з пошуку роботи. Якщо ви заздалегідь пройшли профільний курс або тренінг поза стандартною програмою, it вакансії то це може стати вагомою перевагою під час працевлаштування. Дані фахівці входять в число найбільш високооплачуваних співробітників в ІТ. Зарплата новачка з мінімальним досвідом або зовсім без нього (Junior) становить від 25 до 30 тис.
Спосіб 5. Рекрутингові компанії
До плюсів можна додати можливість знаходити проєкти на часткову зайнятість. Зрозуміло, що профіль варто мати та добре його заповнити. Досвід показує, що в IT можна прийти навіть у 37 років — саме так було з американською комп’ютер-саєнтисткою Ґрейс Гоппер. Після закінчення магістратури вона отримала PhD з математики в Єлі. І, звісно, профіль у твіттері — це можливість отримати офер у закордонній компанії.
Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами. І трохи диванної аналітики для зрілих програмістів. Цю стратегію можна використовувати і для інших платформ. Що ви придбаєте, ставши програмістом, з чим доведеться змиритися. Додає викладач та директор по розробці GoIT Іван Мельничук. Підписуйтеся на Telegram-канал про українське IT «Редакція DOU», щоб не пропустити цікаві новини, статті, обговорення.
Де вчитися на програміста
Опитування показало, що більшість програмістів регулярно ходять на співбесіди. 16% респондентів роблять це, щоб бути у формі та не планують змінювати місце роботи. Ще 5% зазначили, що ходять на співбесіди до власних роботодавців, щоб отримати підвищення. Найчастіше відвідують HR-менеджерів респонденти зі Львова. Понад 20% опитаних постійно спілкуються з рекрутерами. Для порівняння, у Києві цей показник складає всього 14%.
У ком’юніті можна попросити допомоги чи поради — що більше людей вас читає, то більше рекомендацій можна отримати у коментарях. Крім того, в соцмережі часто обговорюють «наболілі» проблеми — наприклад, під цим твітом можна почитати про зарплатню в геймдеві та дізнатися про прибуток інших. Наприклад, у Twitter айтівці діляться порадами, шукають роботу та запускають стартапи.
Огляд платформ і ресурсів для пошуку вакансій в інтернеті:
А після двох років досвіду на перше місце виходить LinkedIn. Більшість опитаних респондентів пильно слідкують за ринком праці, навіть якщо вже мають роботу. Вони спілкуються з рекрутерами на LinkedIn та переглядають свіжі вакансії й рівень зарплат. Цікаво, що 2% респондентів відзначили, що вони не шукали роботу, але з ними зв’язався найманий headhunter та запропонував пройти співбесіду по скайпу. Звісно, на таке запрошення може претендувати лише фахівець з великим досвідом та гарним портфоліо.
- Для профі зі стажем 10 та більше років пошук роботи вже не є проблемою.
- Він здатний принести набагато кращі результати, ніж безладне вивчення вакансій.
- Звичайно, можна перекваліфікуватися пізніше (і зробити це буде простіше, ніж вчитися «з нуля»), але процес відніме час і сили.
- У підсумку стає досить важко змусити себе займатися не найцікавішою справою-пошуком роботи.
- Djinni росте і вже обганяє LinkedIn, як інструмент пошуку роботи серед тих, хто міняв роботу за останні два роки.
- Слід зрозуміти, якими джерелами інформації Ви користуєтеся найчастіше.
З одного боку, вакансій пропонується багато, з іншого – роботодавці звертають увагу на досвідчених фахівців. Мов програмування придумано більше тисячі, і у кожного з них свої особливості, що визначають область застосування. Якісь мови вже застаріли, інші – все ще впливові і не здають позицій. Для програміста бажано освоїти кілька, корисних для його спеціалізації. Консультують щодо працевлаштування, професійного навчання чи перенавчання, супроводжують на всіх етапах пошуку роботи. На платформі зібрані вакансії для роботи віддалено.
Понравились результаты поиска?
Більшість ІТ-спеціалістів моніторить не лише статистику щодо зарплат, а й вакансії на ринку. 88% опитаних відзначили, що вони стежать за вакансіями, відгукуються на них або спілкуються з рекрутерами. Ті, хто не планують змінювати роботу, теж переглядають вакансії, хоча і дещо рідше (83% опитаних). Проте частка тих, хто влаштовується завдяки https://wizardsdev.com/ таким рекомендаціям, знижується — два роки тому їх було 27%. Найчастіше цей спосіб називають ті, хто прийшов у поточну компанію три та більше років тому (36% з них знайшли роботу завдяки рекомендаціям). Під час пошуку роботи з досвідом, ви можете орієнтуватися на позиції, де потрібен певний рівень досвіду та експертизи в конкретній галузі.
У процесі вивчення його тонкощів може виникнути чимало питань. Щоб заощадити Ваш час, ми відповідаємо на найпопулярніші з них. Невпевненість в собі є однією з найсерйозніших перешкод в процесі пошуку роботи до душі. Низький ↓ рівень професійної самооцінки заважає влаштуватися у велику компанію.
Глобальні платформи для програмістів
Сучасні сайти управляються програмами, які створюють веб-програмісти. Це цікава і дуже затребувана професія в мережі Інтернет. Якщо будете хорошим фахівцем – без проектів точно не залишитеся.
Як потрапити на безплатний захід?
Насправді знайти роботу можна без досвіду, студентам і навіть у кризу. Однак при наявності обмежуючих факторів доведеться докласти багато зусиль. Якщо нічого не робити, то і влаштуватися на хорошу посаду не вийде. Тим не менш, існують способи, які допомагають швидко знайти джерело доходу навіть тим, у кого немає професійних навичок. Нижче представлені поради, які допоможуть в кожному з випадків. Дотримання представлених вище правил допоможе простіше знайти роботу.